SAÇ EKİM YÖNTEMLERİ

Saç Dökülmesi, saçın yenilenmesi olarak da tanımlanabilir. Normal saç dökülmesi günlük 80-100 tel arasındadır. Bu miktarı aşan kayıp normal değildir ve tedavi edilmesi gerekir. Tıbbi tedavilere rağmen, saç dökülmesinin devam ettiği durumlarda tek ve kesin çözüm cerrahi bir yöntem olan saç ekimidir.

TIBBİ TEDAVİ

Minoksidil içerikli losyonlar ve şampuanlar, etkisi kanıtlanmış tek ilaçtır. Bunun dışındaki yöntemler pozitif bilimlerin verileri ile kanıtlanmamıştır. Bu nedenle, metabolizma ile ilgili faktörlerin istisnai olarak yarattığı saç dökülmelerinde tedavi yöntemleri konusunda hiçbir öneri yoktur.

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç köklerinin, saç dökülmesinin henüz başlamamış olduğu iki kulak arasındaki kodlanmış bir bölgeden, dökülmenin gerçekleştiği bölgeye uygun yöntemlerle nakli işlemidir. Bunlar:

FOLİKÜLER ÜNİTE TRANSPLANTASYONU (FUT)

Dünyanın en gelişmiş ve ileri saç ekimi kliniklerinde kullanılan en yaygın teknik, Foliküler Ünite Nakli'dir. Bu yöntemde, saçlı deri, ensenin üst kısmındaki sağlıklı alandan kesilerek çıkarılır, mikroskoplar altında doğal hallerini bozmadan, gruplara ayrılır saçsız olan alana nakledilir. Saçın alındığı boyun bölgesi plastik ve rekonstrüktif cerrahi yöntemlere göre dikilir. Bu şekilde, saçların arkasındaki dikiş izi en aza indirgenir.

Hazırlanan saç gruplarının ekim aşamasında (saç ekimi), dizilimi, uygulanacak saç çizgisi mevcut saç yönüne uygunluğu ancak bu konuda tecrübeli bir uzman tarafından tasarlanabilir. Doğal görünen ve çirkin görünen saç ekimi arasındaki fark, işlemi yapan uzmanın ellerinin sanatsal yetenekleriyle de ilgilidir.

FOLİKÜLER ÜNİTE EKLEME (FUE)

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) metodu, ince iğneler ile saçsız alanlara, genellikle enseden yada sırt, bacak ya da göğüs bölgelerinden ayrı ayrı alınan saç köklerinin taşınmasıdır. Herhangi bir dikiş olmadığı için dikiş izleri yoktur. Doğru şekilde uygulanan FUT veya FUE yöntemleri arasında sonuçlar açısından fark yoktur. Eğer saç çizgisi doğru hazırlanmışsa ve yön uygunluğu doğru yapılmışsa, her iki yöntemin de sonuçları doğal görünür.

MEGA SEANS

Bazı hastalarda, aynı anda (FUT) ve (FUE) uygulamalarına ihtiyaç vardır. Bu sürece Mega Seans denir. Bu işlemin amacı, mümkün olan maksimum miktarda saç kökü elde etmektir.

Saç Ekimi ve Saç Ekimi Yöntemleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1. Süreç ne kadar sürüyor?

Nakledilecek alanın büyüklüğüne, cilt ve saç karakterine, uygulanacak tekniğe bağlı olarak, yaklaşık 5 ile 6 saat arası bir süreçtir.

2. Herhangi bir ağrı veya ağrı hisseder miyim?

Saç ekimi operasyonu, herhangi bir ağrı ve ağrıya neden olmayan lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir.

3. Hangi tekniği önerirsiniz?

Uygulanacak teknik bizim tarafımızdan önerilmez, cildinizin ve saçınızın özelliklerine göre belirlenip doğru teknik kullanılır. Seans öncesi, ameliyat edilecek teknik ve bu tercihin altında yatan nedenler ayrıntılı olarak tartışılmakta ve kararlaştırılmaktadır.

4. Nakledilen saçlar tutar mı?

Evet tutar. Greftlerin hazırlanması (saç kökü), tutma koşulları ve doğru tekniğin uygulanması sonucu belirleyen faktörlerdir, işemlerin doğru yapılması durumunda sonuç% 100 başarıdır.

5. Ne zaman dışarı çıkabilirim?

Ameliyattan sonra çıkmanızı engelleyen bir durum yoktur. İlk birkaç gün içinde küçük pembe lekeler görülür. Bunlar yavaş yavaş kaybolup bir hafta içinde normal hale gelir. Daha sonra dışarı çıkmanızı önleyen bir durum oluşturmaz.

6. Ne zaman banyo yapabilirim ve dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Seans öncesi bu konularda bilgilendirileceksiniz, böylece kafanızda küçük bir soru işareti bile kalmayacak.

7. Nakledilen saçlar ne zaman belirir?

İşlem tarihinden 3 ay sonra minik parçacıklar olarak ortaya çıkarlar; yaklaşık 6 ay içinde normal uzunluğa ulaşırlar.

8. Saç ekimi yaptırdığım anlaşılır mı?

Nakledilen saçlar doğal bir şekilde ve uygun yöntemlerle nakledildiği için kesinlikle belirgin değildir.

9. Maliyeti ne kadar?

Herhangi bir maliyet hakkında sizi bilgilendirmek için, cildinizin, saçınızın özellikleri ve operasyonel özelliklerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Ücretsiz bir ön görüşme için randevu alabilir ve böylece uzmanımızdan daha doğru bilgiler edinebilirsiniz.

10. Süreci gerçekleştirecek kişiler ve deneyimleri nelerdir?

Saç ekimi plastik cerrahların gözetimi altında yıllarca tecrübe edinen saç ekimi uzmanları tarafından gerçekleştirilir.