TÜP BEBEK & IVF
Tüp Bebek & IVF
Bugünün IVF teknolojisinin gücü sayesinde, bir bebeğe sahip olamayan aileler için artık bir mucize değil!

Tüp bebek merkezlerimiz gebeliği engeleyen nedenlerin tespiti için ayrıntılı testler ve incelemeler yapabilen gelişmiş cihazlar kullanır. Bu testlerin ve incelemelerin ardından gerekli müdahalelerle sorunların çözülmesine yardımcı oluyoruz. Modern tıp ile sunulan tüm olanakları kullanarak, bebeği olmayan ailelere yardım ediyoruz.

Anne adayına başarılı bir tedavi sağlamak için jinekolog, embriyolog, tıbbi genetik uzmanları, üroloji uzmanları, psikologlar, hemşireler ve biyologlardan oluşan geniş bir kadroya sahibiz. Ekibimiz dünyanın en elit IVF uzmanları tarafından IVF merkezlerinde uygulanan en yeni tedavileri kullanıyor. Bu özel mucizeyi gerçekleştirmek için sizi IVF Merkezimizde bekliyoruz.

IVF YÖNTEMİ NEDİR?

İn vitro fertilizasyon (IVF), yumurta hücrelerinin vücut dışındaki spermler tarafından, yani tüpte döllenme işlemidir. IVF, yardımcı üreme teknolojisinin diğer yöntemleri başarısız olduğunda doğurganlıkta önemli bir tedavi yöntemidir. İşlem, yumurtlama işleminin hormonal olarak kontrol edilmesini, kadının yumurtalıklarından yumurtaların çıkarılmasını ve spermlerin bunları sıvı bir ortamda döllemelerini sağlamayı içerir. Döllenmiş yumurta (zigot) daha sonra başarılı bir hamilelik sağlamak amacıyla hastanın rahimine aktarılır.

IVF MEHTODU NEDEN UYGULANIR?

IVF yöntemi aşağıdaki gibi durumlarda uygulanır: Yetersiz sperm fonksiyonu vakalarında tıkanık rahim kanalları (tüpleri):

Endometriyozis nedeniyle karın bölgesinde yaygın yapışmalar ve konvansiyonel gebeliği zorlaştıran hastalık tedavisi

İmmünolojik kısırlık

Bazı hormonal bozukluklar

Diğer tedavi yöntemleri ile hamileliğin sağlanamaması durumunda

Tamamlanmış fakat açıklanamayan başarısız kısırlık nedeni

Testler

Ön-genetik tanı yöntemlerine bağlılık

Embriyoların genetik tanı yöntemi ile seçilmek üzere tekrarlayan düşüklüğü olan sağlıklı kadınlar

Çoklu aşılama uygulamalarına rağmen gebeliğin başarısızlığı.

IVF ve ICSI YÖNTEMLERİ

ICSI, IVF'nin bir parçası olarak yapılır. ICSI laboratuarda yapıldığından, IVF tedaviniz ICSI içermeyen IVF tedavisinden çok farklı görünmeyecektir.

Düzenli IVF'de olduğu gibi, doktorunuz tarafından kan testleri ve ultrasonlarla izlenirken yumurtalık uyarıcı ilaçları alırsınız. Uygun boyutta foliküllere sahip olduğunuzda, yumurtalıklarınızdan özel ultrason kılavuzlu bir iğne ile yumurta alınır.

IVF TEDAVİSİNİN ADIMLARI NELERDİR?

1- Hormon iğne yumurtalarının gelişimi

2- Geliştirilen yumurtaların toplanması

3- Toplanan sperm yumurtaları döllenir, embriyo gelişim süreci tüpte olup sonunda rahime aktarılır.