Hastanelerimiz, iyi huylu prostat büyümesi, prostat kanseri, mesane kanseri ve böbrek kanseri hastalarına tedavi sunmaktadır. Ekiplerimiz bu tür etkileri tedavi etmek için iki yöntem kullanır: açık ve kapalı (endoskopik ve laparoskopik).

GREENLIGHT LAZER TEKNOLOJİSİ

Hastanelerimiz son yıllarda iyi huylu prostat büyümesinin çok etkili bir alternatif tedavisi haline gelen greenlight lazer tedavisi yöntemini başarıyla uygulamaktadır.

BÖBREK - RENAL KANSER NEDİR?

Böbrek kanseri (adenokarsinom), böbrek gibi iç organların bezel tipteki iç kısımlarını kaplayan hücrelerde gelişen bir kanser türüdür. Kandaki maddeler böbrekteki 1 milyon minicik filtrelerden filtrelenir. Bu sıvı, böbrek içindeki küçük kanallardan geçerek vücut tarafından tekrar emilir. Daha fazla içerik idrarı olarak dışarı atılır. İdrar pelvise böbrek içindeki küçük toplama havuzlarından girer ve daha sonra bir süre üreterde depolanması için mesaneye iletilir. Adenokarsinom (böbrek kanseri) küçük idrar tüplerinden (borucuk) kaynaklanır. Sigara içmek ve aşırı ağrı kesici kullanımı böbrek kanseri riskini artırır.

BÖBREK TAŞI KIRMA - PNL SİSTEMİ - PERCUTANEO NEFROLİTOTRİPSİ (PNL)

Böbrek taşları, kimyasal tuzların kristalleşmesinin ve idrar yolundaki kombinasyonlarının bir sonucudur. Hastaların böbreklerinden 2 cm'den daha büyük taşları idrar yollarından geçirmesi genellikle zordur. Bu durumlarda, ESWL taş kırıcı cihazlar kullanılarak taşlar kırılır.

Böbreğin en önemli görevleri, aynı zamanda kanı süzerken bedensel atık materyali ve idrarda üretilen fazla tuzları çıkarmaktır. Böbrek tarafından oluşturulan idrar, böbrek içinde aşamalı olarak genişleyen toplama kanallarından gelir ve böbrek pelvisine geçirilir. Buradan, idrar bir süre depolanmak üzere üretere ve idrar torbasına iletilir.

MESANE KANSERİ

Mesane kanseri, mesanenin duvar dokularında hücre oluşumundan kaynaklanan habis bir tümördür. Mesanede üç tip malin tümör gelişebilir:

- Üroepitelyal karsinom

- Skuamöz hücre karsinoması

- Adenokarsinom

Nörojenik mesane nedir?

Nörojenik mesane, tümoral omurilik, travmatik omurilik yaralanması, enfeksiyon, spinal doğum defekti vb. bir bölümünün neden olduğu normal mesane fonksiyonlarının kaybı olarak adlandırılmıştır.

PROSTAT KANSERİ

Prostat, erkeklerde mesanenin altında bulunan küçük bir beze verilen addır. Prostatın normal ağırlığı yaklaşık 18-20 gramdır. Prostat bezi sadece erkeklerde bulunur ve idrar yolu çıkış mesanesini çevreler. Erkeklerde sık görülen iki idrar tutma bozukluğu vardır: iç ve dış.

LAPAROSKOPİ TEKNOLOJİSİ

Laparoskopi ameliyatı, pelvik boşluklar içindeki ameliyatları içerir, halbuki göğüs boşluğundan anahtar deliği kadar bir yerden gerçekleştirilir ve torakoskopik ameliyat olarak adlandırılır. Laparoskopik ve torakoskopik cerrahi daha geniş endoskopi alanına aittir. Açık bir prosedüre karşı laparoskopik cerrahi ile tedaviyi seçen hastanın bir çok avantajı vardır. Bunlar, daha küçük insizyon ve kanamalara bağlı ağrıyı azaltır ve daha kısa iyileşme süresi içerir.